Дом и Дизайн

Причини появи вологості в будинку та основні методи боротьби з нею

Сирість та вологість в будинку здатні привести до найсерйозніших проблем. Це не тільки прискорює руйнування самої будівлі, але й дуже впливає на здоров’я проживаючих в ньому. Адже вологість та вогкість можуть викликати алергію, хронічні захворювання дихальних шляхів, ЛОР-органів, шкіри та інше.

Причини подібного явища можуть бути як зовнішніми, так і внутрішніми.

Зовнішні фактори, які сприяють утворенню вологи – це атмосферні опади, тала вода та навіть грунтові підземні води, а також неякісні дренажні системи та інше.

Що стосується причин її появи всередині приміщення, то це переважно приготування їжі, поливання рослин, прання білизни, водні процедури у ванній кімнаті та інше.

Від зовнішніх факторів, які впливають на підвищену вологість в приміщенні, можна захиститися за допомогою гідроізоляційних матеріалів та оснащення ними вікон, стін, місць примикання труб, даху. А ось що стосується її стабілізації в самому приміщенні, то в даному випадку допоможе осушувач повітря.

Осушувач повітря: що це за пристрій, його призначення та ефективність

Осушувач повітря — сучасна розробка, яка покликана підтримувати оптимальну вологість всередині приміщення.

Відразу відзначимо, ці пристрої бувають як побутові, так і промислові, а також спеціальні осушувачі для басейнів. Тому проблему з підвищеною вологістю можна вирішити в приміщенні будь-якого призначення.Слід зазначити, що осушувач повітря має простий принцип роботи. Це усунення фізичного процесу конденсації.

За допомогою пристрою, в якому вбудований спеціальний вентилятор, повітря проходить через теплообмінники. Їх переважно два. Розташовані вони послідовно та об’єднані в лінію, наповнені фреоном або іншим холодоагентом. Так, повітря кімнати проходить крізь перший теплообмінник, віддавши при цьому вологу, конденсат від цього стікає в спеціальний лоток. Воду з нього потім можна вилити.

Після цього в першому теплообміннику фреон випаровується, віддавши вологу та прохолоду, потрапляє в компресор і потім надходить в наступний теплообмінник. Повітря нагрівається за рахунок асиміляції.

Переваги побутового осушувача повітря

Основні переваги побутових осушувачів повітря:

  • збільшується термін експлуатації капітальних будівель;
  • виключається запотівання вікон, стін, стель;
  • виключається можливість псування майна, що знаходиться всередині приміщення, наприклад, меблів, техніки, підлогових та килимових покриттів, а також інших предметів інтер’єру;
  • забезпечені оптимальні умови проживання;виключається поява та розвиток цвілі, грибка;
  • знижуються витрати на опалення та просушування будівлі.

Потрібно додати, що сьогодні побутові осушувачі повітря виробляють різних видів та моделей, що мають різну модифікацію та конфігурацію.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Похожие записи

Мастер-класс по утеплению дачного домика

INFBusiness

Рассада в феврале: что пора сеять?

INFBusiness

Оригинальная скамья из натурального дерева

INFBusiness

Leave a Comment